شستشوی موکت درخانه به روش ساده وکاربردی

انواع روش‌های شستشوی موکت در خانه

(شستشوی موکت درخانه)  برای شستشوی موکت و یا اصطلاحا موکت شویی دو روش کلی وجود دارد.

روش اول، مدرن‌ترین روش موکت شویی محسوب می‌شود. در این روش به‌وسیله مواد شوینده خاص و مجهزترین ماشین آلات تخصصی و صنعتی موکت شویی، نظیر دستگاه پولیشر و مکنده صنعتی، دستگاه موکت شوی اسپری مکش و … شستشوی موکت ها انجام خواهد شد. این روش در دو نوع خانگی و صنعتی ارائه می‌شود، که شما متناسب با نیازتان می‌توانید به شرکت‌های قالیشویی و موکت شویی در خواست دهید. می‌توان گفت که مهم‌ترین مزیت این روش سرعت عملکرد بالای آن است.

روش دوم، همان روش‌های سنتی شستشوی موکت است که خودتان هم در منزل با روش‌های ساده و کاربردی که در ادامه توضیح خواهیم داد، می‌توانید به‌خوبی از پس آن برآیید.

شستشوی موکت درخانه
شستشوی موکت درخانه

 

شستشوی موکت با نمک و سرکه(شستشوی موکت درخانه)

شستشوی موکت، اصلا کار سختی نیست؛ در صورتی که از این ترکیب جادویی برای شستشوی موکت ها استفاده کنید. نکته جالب اینجاست که با خوراکی، قرار است لکه های خوراکی را از بین ببریم. برای شروع فقط کافیست مقداری نمک و سرکه را به‌خوبی با هم ترکیب کنید تا به‌صورت خمیری درآیند؛ سپس مقداری از این ترکیب را برروی موکت ها بریزید. دقت کنید که بیش از اندازه آن را بکار نبرید. برای شروع قدم بعدی باید کمی صبر کنید…

بعد از گذشت دقایقی، با یک دستمال مرطوب به سراغ لکه ها بروید تا معجزه این ترکیب را ببینید. به آرامی روی لکه ها بکشید، حواستان را جمع کنید که لکه ها را پخش نکنید. در نهایت

می‌توانید با جاروبرقی موکت ها را خشک و تمیز کنید و مراحل شستشوی موکت را پایان برسانید.

 

شستشوی موکت با جوش‌شیرین و سرکه

کمتر کسی پیدا می‌شود که تا به حال برای شستشو، از جوش‌شیرین استفاده نکرده باشد. همچنین اینکه جوش شیرین باعث از بین رفتن بوهای ناخوشایند و نابودی تمام میکروارگانیسم‌ها می‌شود. این بار قرار است از جوش شیرین برای شستشوی موکت ها استفاده کنیم. این روش به میزان زیادی کار شما را راحت خواهد کرد. فقط کافیست مقداری جوش شیرین را روی لکه موکت ها بریزید و مدت زمانی را صبر کنید تا جوش شیرین روی لکه ها بماند. حالا نوبت به سرکه می‌رسد. کم کم سرکه را نیز بیفزایید و هم زمان با یک دستمال با قدرت جذب بالا روی لکه ها بکشید. شستشوی موکت در این مرحله به پایان می‌رسد فقط کافیست اجازه دهید تا ناحیه مورد نظر خشک شود.

برای شستشوی لکه‌های بزرگ روی موکت توصیه می‌کنیم که ابتدا از یک شرکت خدماتی کمک بگیرید. در غیر این صورت برای شستشوی موکت با این روش بهتر است که از جوش شیرین به تنهایی استفاده کنید و مقداری از آن را روی موکت ها بپاشید و بعد از گذشت نیم ساعت با استفاده از جاروبرقی، جوش شیرین را از روی موکت پاک کنید.

مطالب مرتبط نکته مهم در نگه داری فرش دستباف

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *